Bo te wiersze są takie zwyczajne - wers zaczerpnięty z utworu Poetki – Józefy Frysztakowej jest myślą przewodnią tegorocznego, XXIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefy Frysztakowej i IX Gminnego Konkursu Plastycznego – Poezja Józefy Frysztakowej. Odbędzie się on już w najbliższy piątek, 28 maja, o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej w Tarnowcu. To w tej miejscowości gminy Tarnów żyła i tworzyła Józefa Frysztakowa.

Konkurs będzie przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8. Do etapu recytatorskiego zgłosiło się 63 recytatorów, wpłynęło 146 prac plastycznych uczniów z terenu gminy Tarnów. W tegorocznych zmaganiach wzięli ponadto udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół z Tuchowa, Turzy, Rzepiennika Biskupiego.

Uroczysta gala – podsumowanie tegorocznej edycji konkursu – wręczenie dyplomów i nagród laureatom oraz dyplomów i pamiątek uczestnikom, w reżimie sanitarnym, odbędzie się w piątek, 28 maja, w Szkole Podstawowej w Tarnowcu.

Józefa Frysztakowa – poetka i malarka debiutowała w 1980, po śmierci syna Wiesława. Należała do Związku Literatów Polskich oraz do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Była laureatką wielu konkursów poetyckich. W wolnym czasie malowała kwiaty, pejzaże, czy sceny religijne. Jej dzieło, obraz św. Józefa Robotnika umieszczono w głównym ołtarzu w kościele parafialnym w Tarnowcu. Pisała również opowiadania i wiersze dla dzieci. {Play}