To kontynuacja remontu z ubiegłego roku do skrzyżowania z ulicą Szkolną oraz prace przy ul. Kędronia w rejonie remizy OSP. Rozpoczną się one lada chwila, a ich zakończenie zaplanowano za cztery miesiące. - Jeżeli pogoda pozwoli, być może uda się szybciej – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Zakres prac jest spory.

- To kolejna dobra informacja dla mieszkańców mojej miejscowości. Mówimy o budowie chodnika w miejscu newralgicznym, w centrum miejscowości, gdzie nie tylko znajdują się firmy, sklepy, obiekty użyteczności publicznej, ale i ruch mieszkańców jest bardzo duży – mówi sołtys, Stanisław Ptak.

Poszczególne miejscowości gminy Tarnów rosną w siłę. O ile w samym Tarnowie ubywa mieszkańców, to w otoczeniu miasta, jest ich coraz więcej. Gmina Tarnów pod tym względem cieszy się dużą popularnością. - Osiedla się u nas sporo mieszkańców Tarnowa, powstają coraz piękniejsze domy, a na ulicach obserwujemy niemały ruch spacerowy – sporo jest matek z małymi dziećmi i sportowy. Mowa o biegaczach, rowerzystach etc. Budowa chodników to podstawa bezpieczeństwa – mówi radny Eugeniusz Wojtarowicz.

- Warto dodać, że wraz z budową chodników, w Koszycach Wielkich ruszają prace oświetleniowe w rejonie ul. Mikołajczyka. To dla mieszkańców naprawdę dobre informacje – mówi radny Andrzej Sępek.

Zakres prac przy budowie chodnika w Koszycach Wielkich to montaż finansowy gminy Tarnów i Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Dotyczy zarówno robót rozbiórkowych starego chodnika, wykonania wzmocnienia podbudowy, zabudowy nowego krawężnika i wykonania nawierzchni z kostki brukowej. {Play}