Nowe przepisy weszły w życie zgodnie z harmonogramem i utrzymującą się poprawą sytuacji epidemicznej. Chodzi o rozporządzenie Rady Ministrów, które obowiązuje od 15 maja. Luzowanie obostrzeń odbywa się z zachowaniem zasad sanitarnych, a te podstawowe – dystans, dezynfekcja i maseczki w pomieszczeniach zamkniętych są wciąż obowiązujące. - Szanujmy siebie nawzajem. Mimo, że sytuacja epidemiczna się poprawia, stosujmy się do tych trzech podstawowych zasad – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Już od najbliższego poniedziałku, 31 maja, Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej zaprasza wszystkich amatorów pływania do korzystania z basenu. Będzie on czynny codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-21.00.
Limit przebywających w jednym czasie na basenie 20 osób. Osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku lub ze sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.

Gminne Domy Kultury polecają się na przyjęcia rodzinne. Od 28 maja mogą odbywać się już imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela, komunie, spotkania rodzinne), maksymalnie na 50 osób. Do limitu nie wliczają się jednak osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. - Zapraszamy do wynajmowania sal w naszych domach kultury i przypominamy o czerwcowej promocji – 50 % ceny. Są jeszcze wolne terminy – mówi zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek, Ewa Kubisztal.

Po ponad roku nasze gminne siłownie także zapraszają od najbliższego poniedziałku, 31 maja, wszystkich chętnych do ćwiczeń. W związku z ograniczeniami - na 1 osobę przypada 15 m². Aby skorzystać wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin. - Polecamy nasze siłownie w Koszycach Małych, w Błoniu, Woli Rzędzińskiej II na terenie basenu, w Zbylitowskiej Górze i w Koszycach Wielkich – dodaje zastępca dyrektora.

Również od najbliższego poniedziałku, gminne biblioteki umożliwiają wolny dostęp do księgozbioru, z zastrzeżeniem, by w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m². Nie dotyczy to, rzecz jasna, bibliotekarzy. Limity osób, które mogą przebywać w danej filii, będą wywieszone przed wejściem. Oznacza to, że możemy już sami wybrać z regałów książki, które chcemy wypożyczyć.

Wracają spotkania w poszczególnych Klubach Seniora! Chcąc dołączyć, wystarczy skontaktować się z prezeskami poszczególnych Klubów Seniora albo z gminnym koordynatorem, Eugeniuszem Wojtarowiczem.

Już wkrótce zaprosimy Państwa na letnie zajęcia, warsztaty czy zajęcia z aerobiku. Szczegóły niebawem na naszej stronie. {Play}