Ponad 200 osób wzięło udział w XXIV edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefy Frysztakowej i Gminnego Konkursu Plastycznego – Poezja Józefy Frysztakowej. – Mimo trudnych warunków epidemii, w jakich był realizowany, mamy rekord. To niezwykle cieszy – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, Anna Filar. Organizatorami konkursu są Wójt Gminy Tarnów, gminne Centrum Kultury i Bibliotek oraz Szkoła Podstawowa w Tarnowcu. – Przypominamy postać niezwykłą. Na terenie naszej gminy mamy swoich lokalnych bohaterów. Ludzi, z którymi mieszkańcy się identyfikują. Obiecuję, że ich sylwetki i pamięć będziemy zawsze utrwalać – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Gala wręczenia nagród odbyła się w 100. rocznicę urodzin Józefy Frysztakowej. W uroczystości, prócz władz gminy Tarnów, uczestniczyli także poseł Anna Pieczarka, członkowie rodziny poetki m.in. córka Danuta  i syn Janusz, dyrektorzy szkół z terenu gminy Tarnów, Tuchowa, Turzy, Rzepiennika Biskupiego. – Pani Józefa Frysztakowa była cudownym człowiekiem, która całe życie poświęciła swoim uczniom. Wiersze zaczęła pisać po tragicznej śmierci swojego najmłodszego syna, Wiesława. To z jej bólu wzięły się te piękne strofy. Cieszę się, że konkurs tak mocno się rozrasta. Pamiętam jego początki. To piękna tradycja – mówi poseł Anna Pieczarka.

Wzruszenia nie kryli przedstawiciele rodziny Józefy Frysztakowej. – Trudno się nie wzruszać. Dziękuję za przywoływanie pamięci mojej Mamy. Dzięki temu wciąż może być tu obecna – mówił syn, Janusz.

W kategorii – recytacja uczestniczyło przeszło 60 recytatorów. Jury, któremu przewodniczyła Małgorzata Jasiak przyznało następujące miejsca:

Klasy 1 – 3
1.Milena Białek – Wola Rzędzińska nr1
2.Kacper Światłowski – Błonie
3.Gabriela Gastoł – Koszycach Małych

wyróżnienia:
Paulina Jagiełło – Wola Rzędzińska nr2
Kamila Stankowska – Koszyce Małe

Klasy IV – VI
1.Kalina Jagiełło – Wola Rzędzińska nr2
2.Szymon Słowik – Zgłobice
3.Martyna Malig – wola Rzędzińska nr2

wyróżnienia:
Katarzyna Filar – Łękawka
Dominika Szczerba – Tarnowiec

Klasy VII – VIII
1.Julia Piska – Łękawka
2.Jakub Madejski – Tuchów
3.Gabriela Chamera – Błonie

wyróżnienia:
Kinga Kobylecka – Wola Rzędzińska nr2
Zuzanna Sus – Zgłobice

Na konkurs plastyczny wpłynęło blisko 150 prac, które oceniało jury pod kierownictwem Łukasza Wojtanowskiego – nauczyciela plastyki w Liceum Plastycznym w Tarnowie. W tej kategorii przyznano następujące miejsca:

Klasy 1–3
1.Natalia Szmigielska – Jodłówka Wałki,
2.Piotr Ramza – Tarnowiec
3.Hubert Kuta – Wola Rzędzińska nr 2

wyróżnienia:
Maja Beściak – Błonie
Patryk Bigos – Tarnowiec

Klasy IV – VI
1.Antonina Słowik – Zbylitowska Góra
2.Natalia Styrkowiec – Tuchów
3.Lena Wapiennik – Wola Rzędzińska nr2

wyróżnienia:
Jakub Solak – Jodłówka Wałki
Andżelika Kamyk – Turza
Julia Cyboran – Tarnowiec

Klasy VII – VIII
1.Emilia Duda – Tuchów
2.Kamila Iwanicka – Zbylitowska Góra
3.Aleksandra Wantuch – Rzepiennik Biskupiego

wyróżnienia:
Katarzyna Nowakowska – Rzepiennik Biskupiego
Klaudia Rąpała – Zgłobice
Marcin Szczerba – Rzepiennik Biskupi
Izabela Malec – Jodłówka Wałki
Kordian Bober – Wola Rzędzińska nr2

Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureatom dodatkowo przyznano  nagrody. Muzycznie uroczystość uświetnili absolwenci Szkoły Podstawowej w Tarnowcu – Maciej Sondej i Magdalena Zych.