W Pałacu Prezydenckim w Warszawie, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego,  odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe. - Z całego serca dziękuję Państwu za służbę dla Rzeczypospolitej i dla swoich społeczności lokalnych oraz regionalnych (…) Byłem prawie wszędzie, odwiedziłem wszystkie powiaty, odwiedziłem bardzo wiele miejscowości w całej Polsce i mogę powiedzieć tak: ludzie polskiego samorządu terytorialnego, w szerokim tego słowa znaczeniu, mogą być dumni ze swojej działalności, mogą być dumni, z tego, że w absolutnej większości przypadków dobrze, bardzo dobrze, jeżeli nie wzorowo zrealizowali swoje zadania – akcentował Prezydent.

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej. - To największe z możliwych wyróżnień, wielka satysfakcja i potwierdzenie, że to co robię na co dzień ma sens. Moją pracę dla mieszkańców gminy Tarnów traktuję jak służbę. Każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby ten teren się pięknie rozwijał – mówi Grzegorz Kozioł.

Region tarnowski reprezentowało w Warszawie dwóch samorządowców, prócz wójta gminy Tarnów, także wicestarosta powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma. Otrzymał on również Złoty Krzyż Zasługi. Wśród wyróżnionych, a związanych z Małopolską, jest ponadto m.in. marszałek Małopolski Witold Kozłowski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W uroczystości uczestniczyła także minister Grażyna Ignaczak – Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP, wraz z kierownictwem Kancelarii i Doradcami Prezydenta RP. {Play}