Takiego święta najmłodszych, mimo że zorganizowanego w warunkach epidemii, jeszcze nie było. Wydarzenie pod hasłem Neciaki Dzieciaki w Koszycach Wielkich zorganizowali Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek, Urząd Gminy Tarnów wraz z największym w Polsce Parkiem Rozrywki – Energylandia w Zatorze. To popularne miejsce aktywnego wypoczynku nie tylko najmłodszych, ufundowało wejściówki. - W sumie 150 wejściówek, które otrzymają przedstawiciele każdej klasy we wszystkich szkołach gminy Tarnów – mówi poseł Anna Pieczarka, koordynator przedsięwzięcia.

Radości było co niemiara. Były występy gwiazd, pokazy artystyczne, sportowe, pierwszej pomocy oraz z zakresu bezpieczeństwa, losowanie wejściówek do Energylandii, jak również innych, cennych nagród rzeczowych. Zagrała i zaśpiewała Łucja Kania ze Studia Rocka Pawła Mazura, finalistka popularnego programu The Voice Kids. Na temat bezpieczeństwa, także podczas wakacji, mówił przedstawiciel tarnowskiej Policji – Łukasz Bień z Wydziału Ruchu Drogowego. Gośćmi byli ponadto wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim i przełajowym Mirosław Bieniasz, mistrzyni świata we wspinaczce sportowej Edyta Ropek, reprezentantki Kadry Narodowej Shiva Cheerleaders z trenerką Jowitą Wilowską oraz instruktor pływania i ratownik z Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej Rafał Karabinowski.

- Było super. Całą klasą oglądaliśmy transmisję, a gdy było losowanie to czekaliśmy w napięciu kto wygra wejściówkę do parku rozrywki – mówi Julka. - A mnie się udało wygrać hulajnogę. Odebrałam ją od razu w Koszycach Wielkich, bo akurat byłam w szkole – mówi Amelka. - Bardzo mi się podobali wszyscy goście. Ciekawie mówili o pasjach. Oni je mają i mam nadzieję, ze ja też będę mieć – mówi Stanisław, który uczestniczył w wydarzeniu.

Przez dwie godziny, od 10.00 do 12.00 transmisję na żywo realizowaną przez telewizję tarnowska.tv, w swoich klasach oglądali uczniowie z wszystkich szkół gminnych. Na widowni, w Koszycach Wielkich, zasiedli przedstawiciele najmłodszych klas. Wszystkie dzieci – te małe i duże oraz całkiem dorosłe, które czują się dziećmi, w dniu ich święta, pozdrowił wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. - Wszystkiego dobrego dla Was. Zdrowia, uśmiechu i bezpieczeństwa na co dzień. Życzę Wam też dobrych wakacji, a po nich – bezpiecznego powrotu do szkół. W trybie nauki stacjonarnej, miejmy nadzieję – dodał.

Nagrody rzeczowe czekają na zwycięzców już w środę, 2 czerwca, w Urzędzie Gminy Tarnów - można je odbierać w godzinach od 7.30 do 15.30. Wejściówki do Energylandii, lada chwila, zostaną dostarczone do wszystkich szkół.