Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał gminie Tarnów dotację w wysokości 250 tysięcy złotych na ten cel. Drugie tyle dołoży samorząd. - Planujemy spory zakres modernizacji dróg, poprawiamy komfort funkcjonowania mieszkańców, a tego rodzaju inwestycje są dla nich bardzo ważne – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

To jedna z form modernizacji nawierzchni. - Zadania drogowe realizujemy przy wsparciu finansowym Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz ze środków własnych. W tym pierwszym przypadku korzystamy ze wsparcia Ministra Infrastruktury, zaś w kolejnym – z własnego budżetu budujemy nakładki asfaltowe w miejscach, które wymagają naprawy – dodaje Grzegorz Kozioł.

Środki z Urzędu Marszałkowskiego zostaną wykorzystane m.in. na inwestycje w Radlnej, Łękawce, Woli Rzędzińskiej, Koszycach Małych oraz w Jodłówce – Wałkach. To w sumie blisko 2 500 metrów bieżących nawierzchni.

Nowe drogi powstaną do końca roku. Prace rozpoczną się około wakacji. To już kolejna dotacja z Urzędu Marszałkowskiego dla gminy Tarnów na ten cel. {Play}