Kolejne 200 tysięcy złotych z rezerwy celowej państwa trafiło do gminy Tarnów. Symboliczny czek finansowy na ręce władz gminy Tarnów – wójta Grzegorza Kozioła i zastępcy Sławomira Wojtasika oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawadzie Krzysztofa Nowaka przekazała poseł Anna Pieczarka. Pieniądze będą przeznaczone na jedną z ważniejszych, trwających już inwestycji, czyli rozbudowę kompleksu szkolno – przedszkolnego na potrzeby stołówki i przedszkola w tej miejscowości.

- Dziękujemy Panu Premierowi za kolejną pomoc, która jest potwierdzeniem, że władze centralne dbają nie tylko o duże ośrodki, ale i o mniejsze mniejsze miejscowości. To gwarantuje równomierny rozwój kraju i daje szanse wszystkim. Nie sposób nie wspomnieć, że dodatkowe pieniądze dla szkoły w Zawadzie otrzymaliśmy także dzięki wsparciu Pani poseł Anny Pieczarki – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Co dodatkowe pieniądze oznaczają dla tej inwestycji? - Przede wszystkim to, że skończymy ją w zaplanowanym, dość szybkim jak na jej rozmach, terminie. Jak zawsze też dokładamy wszelkich starań, aby jakość wykonania była jak najwyższa – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Zadowolenia nie kryje również dyrektor placówki w Zawadzie, Krzysztof Nowak. - Rozbudowa kompleksu szkolno – przedszkolnego, czyli uruchomienie stołówki dla naszych uczniów i wychowanków to nowa, dodatkowa oferta szkoły. Liczymy, że dzięki temu przyciągniemy do niej jeszcze więcej dzieci i młodzieży – zauważa. - Z rozbudowanego zaplecza szkoły korzystać będą różne środowiska społeczne Zawady, m.in. seniorzy – cieszy się sołtys Zawady, Zbigniew Partyński.

Przypomnijmy, że dzięki inwestycji pojawi się dodatkowe pomieszczenie przedszkolne, w którym można będzie utworzyć kolejny oddział. Do końca roku w szkole w Zawadzie będzie wykonany nie tylko tzw. stan surowy, ale i drugi etap, czyli intensywne prace wykończeniowe. Całość zakończy się w wakacje. W sumie inwestycja pochłonie około półtora miliona złotych.

Szkoła w Zawadzie, w grudniu ubiegłego roku, otrzymała 400 tysięcy złotych z rezerwy celowej państwa. Była to pierwsza transza wsparcia dla tej inwestycji. {Play}