Znamy laureatów gminnego konkursu pod takim tytułem. W Szkole Podstawowej w Błoniu odbyła się gala podsumowująca oraz wręczenia nagród. W zmaganiach muzycznych oraz plastycznych nagrodzono w sumie 20 osób. Wzięło w nich udział większość szkół z terenu gminy Tarnów.

Nagrody, w obecności m.in. proboszcza miejscowej parafii ks. Piotra Barczyka oraz dyrektor placówki w Błoniu Barbary Kałdan – Molczyk wręczała koordynator konkursu, poseł Anna Pieczarka. - Historia życia i świętości Jana Pawła II jest inspirująca dla każdego pokolenia. Zależy nam na tym, aby poznawali ją przede wszystkim młodzi ludzie. To piękna historia Polski, którą się szczycimy – mówi parlamentarzystka.

- Cieszę się, że tak wielu uczniów zgłosiło się do tego konkursu. Poziom artystyczny był bardzo wysoki, widać też było ogromne zaangażowanie młodych ludzi i radość nagrodzonych. To wielka przyjemność był gospodarzem gali wręczenia nagród tak ważnej inicjatywy – mówi dyrektor szkoły w Błoniu, Barbara Kałdan – Molczyk.

Laureaci konkursu muzycznego i plastycznego otrzymali nagrody książkowe, profesjonalne zestawy plastyczne oraz pamiątki gminy Tarnów. Celem trwającej od piętnastu lat inicjatywy jest zapoznawanie dzieci z historią jednego z największych Polaków współczesnej historii. Konkurs współorganizowało gminne Centrum Kultury i Bibliotek.

Listę nagrodzonych prezentujemy poniżej.

Konkurs Plastyczny:
 
I Miejsce: Karolina Marek - Wola Rzędzińska
I Miejsce: Karolina Kołton - Wola Rzędzińska
I Miejsce: Aleksandra Orszula - Błonie
 
II Miejsce: Lena Wapiennik - Wola Rzędzińska
II Miejsce: Nadia Lazarowicz - Wola Rzędzińska
II Miejsce: Wojciech Stelmach - Zbylitowska Góra
 
III Miejsce: Dawid Hołowicki - Koszyce Małe
III Miejsce: Szymon Witek - Zbylitowska Góra
III Miejsce: Bartłomiej Szymański - Błonie
 
Konkurs Muzyczny:
 
I Miejsce: Zuzanna Wróbel - Koszyce Wielkie
I Miejsce: Kornelia Grzegórzek - Wola Rzędzińska
I Miejsce: Emilia Masło - Wola Rzędzińska
 
II Miejsce: Gabriel Miłkowski i Sebastian Miłkowski - Zbylitowska Góra
II Miejsce: Małgorzata Karasińska - Wola Rzędzińska
II Miejsce: Kaja Latawska - Błonie
 
III Miejsce: Martyna Latawska - Błonie
III Miejsce: Oliwia Sacha - Koszyce Wielkie
III Miejsce: Weronika Kuta - Wola Rzędzińska
III Miejsce: Kacper Światłowski - Błonie