Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości gminy Tarnów została ujęta w wykazie planowanych zakupów samochodów ratowniczo – gaśniczych na bieżący rok. Promesę finansową na ręce wójta Grzegorza Kozioła oraz strażaków z Koszyc Małych przekazała poseł Anna Pieczarka. - Bardzo się cieszę, że mogę wspierać działania mające na celu poprawę wyposażenia strażaków – służby tak bardzo potrzebnej w codziennym funkcjonowaniu i cieszącej się tak dużym zaufaniem społecznym – mówi parlamentarzystka.

Na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w Koszyce Małe zaplanowano dofinansowanie z następujących źródeł: Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska – 170  tysięcy złotych i dotacja budżetowa ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w kwocie 260 tysięcy złotych.

- To znakomita informacja, prowadzimy wiele akcji, w których nowy samochód znakomicie spełni swoją rolę. Wiemy, że nie jesteśmy sami, bo na wsparcie władz gminy i Pani poseł zawsze możemy liczyć – mówi Daniel Gniewek z OSP Koszyce Małe. Strażacy planują, by w zakresie własnych środków wspomóc zakup samochodu. - Chcemy zorganizować różnego rodzaju pikniki i zbiórki, by wesprzeć tę inwestycję – mówią Dominik Żelichowski i Sebastian Lisowski z koszyckiej jednostki.

Zakup samochodu planowany jest na koniec roku. - Każdego roku w poszczególnych miejscowościach gminy Tarnów inwestujemy w strażacką bazę i ją unowocześniamy. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu ostatnich lat oraz w najbliższym czasie przeznaczymy na to co najmniej 10 milionów złotych – wylicza wójt Grzegorz Kozioł. Przewidywany koszt zakupu samochodu dla strażaków z Koszyc Małych to 900 tyś. zł.

Przypomnijmy, przed rokiem nowy samochód strażacki wraz z nową siedzibą otrzymała jednostka OSP w Zgłobicach. {Play}