Gmina Tarnów ma kolejnych Stypendystów. Są młodzi, ambitni, mają swoje sukcesy, plany i marzenia. Tym razem, nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach – sportowej, naukowej lub artystycznej otrzymały cztery osoby. Trafiają one do laureatów konkursów, olimpiad, zawodów, festiwali, przeglądów ogólnopolskich lub międzynarodowych. W sumie gmina Tarnów ma już kilkudziesięciu stypendystów. - Młodzi są naszą dumą. Przyznając nagrody finansowe motywujemy ich do kolejnych wyzwań, a niektórzy z nich stają się nawet naszymi pracownikami – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Siostry Oliwia i Weronika Węglarz, kształcące się obecnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w Gdańsku, z szefem gminnego samorządu spotkają się osobiście w innym terminie.

Poniżej, alfabetycznie, sylwetki i osiągnięcia Stypendystów.

Maciej Sondej z Tarnowca - uczeń I klasy tarnowskiego liceum i 3 klasy Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec, laureat (zdobywca 2 miejsca) Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie,dwukrotny  laureat Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego; uczestnik i laureat Przeglądów Pieśni i Piosenki Patriotycznej - reprezentował wraz z zespołem diecezję tarnowską na Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej na Zamku Królewskim w Warszawie; dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Świetlik”.

Gabriela Sutkowska z Koszyc Wielkich – zawodniczka Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Tarnowie, trenuje pod opieką trenera Ryszarda Jasicza, specjalizuje się w biegach sprinterskich, została powołana do kadry Małopolski. W roku 2020 osiągnęła następujące wyniki: 2 miejsce (srebrny medal) w sztafecie 4x100 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce, 3 miejsce (brązowy medal) w sztafecie 4x100 m w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Lekkiej Atletyce i 5 miejsce w biegu na 100 m w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Lekkiej Atletyce.

Oliwia i Weronika Węglarz z Koszyc Wielkich – w roku szkolnym 2019/2020 jako zawodniczki Międzyszkolnego Klubu Sportowego Pałac Młodzieży w Tarnowie sekcja koszykówki zostały wypożyczone do Klubu Sportowa Politechnika z siedzibą w Gdańsku i rozpoczęły naukę w tamtejszym liceum. Siostry mają następujące osiągnięcia sportowe: 2 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo strefy pomorsko – warmińsko – mazurskiej w kategorii juniorek U-18 w Koszykówce Kobiet oraz awans do rozgrywek ogólnopolskich o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w kat. U-18k, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek U-18 w Koszykówce Kobiet – tym samym zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w Koszykówce Kobiet. {Play}