Zdecydowali o tym radni podczas sesji absolutoryjnej. Mieszkańcy mają powody do zadowolenia. Ale po kolei.

W związku z licznymi prośbami mieszkańców Białej, które dotyczyły przywrócenia trasy linii T03 w zakresie w jakim funkcjonowała do końca ubiegłego roku, władze gminy Tarnów wystąpiły do prezydenta Tarnowa z prośbą o rozważenie możliwości wspólnej realizacji transportu publicznego na tej trasie. - Mając na uwadze fakt, że autobusy Komunikacji Miejskiej linii nr 3 ze względu na brak miejsca do zawracania na granicy miasta jadą do centrum miejscowości Biała, gdzie zmieniają kierunek jazdy na powrotny do Tarnowa i Urząd Miasta Tarnowa ponosi z tego tytułu koszty, zaproponowaliśmy, aby miejska linia nr 3 obsługiwała również mieszkańców naszej gminy – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Radni podczas sesji wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia międzygminnego określającego zasady partycypacji w kosztach obsługi komunikacyjnej miejscowości Biała w II półroczu 2021 roku oraz w kolejnych latach. Warto dodać, że przyjęcie takiego rozwiązania nie wpłynie na wzrost kosztów obsługi komunikacji na naszym terenie. Miejski autobus wróci do Białej już od lipca. - To świetna informacja i duży komfort dla mieszkańców – mówi sołtys Stefan Kolak.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. Jest również zgoda radnych na zawarcie porozumienia pomiędzy gminą Tarnów, a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na wspólną realizację zadania dotyczącego poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Tzw. dedykowane oświetlenie pojawi się na przejściu w ciągu drogi krajowej przy ul. Krakowskiej, w rejonie ulic Stromej i Spacerowej. - To newralgiczne miejsce o dużym natężeniu ruchu i połączenie dwóch miejscowości gminy Tarnów – Koszyc Wielkich i Zbylitowskiej Góry – mówi sołtys Zbylitowskiej Góry, Piotr Rybski.

Koszt inwestycji wyniesie 200 tys. złotych, który w całości zostanie sfinansowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Funkcję inwestora pełnić będzie gmina Tarnów. {Play}