Dobra passa trwa - Gmina Tarnów z dodatkowymi środkami z Ministerstwa Kultury, tym razem dla miejscowości Radlna. Centrum Kultury ma kolejne powody do zadowolenia. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury zdecydował o przyznaniu środków na modernizację funkcjonującego tam obiektu. Dofinansowanie na zadanie o nazwie „Remont i wyposażenie Domu Kultury w Radlnej”  wynosi 86 tysięcy złotych przy całkowitej kwocie zadania w wysokości 108 tys. zł.

W Domu Kultury w Radlnej planowany jest remont sali konferencyjnej wraz z aneksem kuchennym, w tym m.in. odgrzybianie i malowanie ścian, oraz uszczelnienie dachu i kominów. - Zwłaszcza te ostatnie prace nie będą może bardzo widoczne, lecz są bardzo potrzebne. Dom Kultury służy mieszkańcom także całej gminy – mówi zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek, Ewa Kubisztal. Ponadto zakupiony zostanie m.in. sprzęt audio-video oraz meble.

Remont planowany jest jeszcze w roku bieżącym. Dodajmy, że w ostatnią niedzielę w Domu Kultury w Radlnej odbyło się spotkanie jubileuszowe par, które świętują Złote Gody  i wręczenie medali Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, są tam organizowane także inne uroczystości.

Dodajmy, że w ramach ministerialnego programu Infrastruktura Domów Kultur środki przeznaczone są przede wszystkim na roboty budowlane realizowane wyłącznie w już istniejących obiektach budowlanych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. {Play}