Od września 2020 r. uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Koszycach Wielkich realizują projekt edukacyjny pt. Regional traditions eternally living. Projekt został napisany i złożony przez nauczycielki języka angielskiego Agnieszkę Stępień i  Esterę Salamon, a zatwierdzony przez Narodową Agencję programu Erasmus+. W ten sposób Zespół Szkolno-Przedszkolny został szkołą koordynującą cały projekt, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a partnerem projektowym jest Scoala Gimnaziala Endes Jozsef z Rumunii.

Głównym celem projektu jest zbadanie historii, kultury i tradycji regionów. Uczniowie biorący udział w projekcie poszerzają swoją wiedzę historyczną, otwierają się na różnice społeczno-kulturowe, zawierają nowe znajomości, a komunikując się z uczniami z Rumunii w języku angielskim poszerzają swoje kompetencje językowe. Miejscem komunikacji i wymiany informacji jest platforma e-Twinning": https://twinspace.etwinning.net/135810/pages/page/1206495, na której umieszczane są działania projektowe.

Uczniowie obu szkół, chcąc praktycznie poznać tradycje regionalne, biorą udział w warsztatach z rękodzieła ludowego, kowalstwa artystycznego czy kulinariach regionalnych. Poznają stroje i tańce ludowe. Biorą udział w konkursach, przygotowują prezentacje multimedialne, filmiki o tradycjach i historii regionu i nagrywają swoje materiały.

Projekt Regional traditions eternally living zakłada również kilkudniowy wyjazd uczniów ze szkoły w Koszycach Wielkich do Rumunii, a następnie rewizytę rumuńskich partnerów. {Play}