Mowa o dofinansowaniu z programu „Klub 2021” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zespoły piłkarskie otrzymają po 10 tysięcy złotych, za wyjątkiem klubu Spartakus ze Zgłobic, gdzie działa więcej niż jedna sekcja, stąd dotacja jest wyższa. Zgodnie z założeniami programu, wkład własny musiał wynieść minimum 10%. Wsparcie otrzymają Klub Sportowy Koszyce Wielkie, Ludowy Klub Sportowy DUNAJEC Zbylitowska Góra, Ludowy Klub Sportowy Zgłobice, Klub Sportowy Radlna, Uczniowski Klub Sportowy Spartakus Zgłobice i Uczniowski Klub Sportowy Wolania Wola Rzędzińska.

- To kolejne, dodatkowe wsparcie finansowe dla naszych sportowców. Rokrocznie składamy wnioski do tego programu i otrzymujemy dofinansowanie oraz sami, z budżetu gminy, znacząco wspieramy sport, bo jest on naszym oczkiem w głowie. Bardzo zależy nam na usportowieniu zwłaszcza młodych mieszkańców gminy – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Warto dodać, że po raz kolejny, wszystkie wnioski z gminy Tarnów uzyskały dofinansowanie.

Celem programu jest dofinansowanie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych - kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem wsparcia są wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program „Klub” jest realizowany od 2016 roku. W roku bieżącym, dofinansowanie (w łącznej kwocie ponad 57 tys. zł) otrzymało przeszło 5 tys. klubów z terenu całego kraju. {Play}