Tym razem dostrzeżone zostały Koszyce Wielkie. Miejscowość otrzymała dotację w wysokości 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy, służących podniesieniu jej atrakcyjności i poprawie jakości życia  mieszkańców. - Taki rodzaj promocji cieszy szczególnie. Jest potwierdzeniem faktu, że nasze miejscowości są po prostu atrakcyjne, zarówno pod względem turystyczno – rekreacyjnym, jak i funkcjonalnym. Z tych powodów, gmina Tarnów, w tym właśnie Koszyce Wielkie, są jednym z ulubionych miejsc osiedlania się mieszkańców Tarnowa, a działki pod budowę domów czy same nieruchomości, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

To bardzo miłe, że nasze Koszyce Wielkie uplasowały się tak wysoko w konkursie województwa. Teraz będą pewnie jeszcze bardziej znane, chociaż na brak zainteresowania i tak narzekać nie mogą. Ludzie tu chętnie przyjeżdżają i budują domy – mówi sołtys Stanisław Ptak.

W Koszycach Wielkich znajduje się nowoczesna Hala Widowiskowo – Sportowa, w której odbywają się ważne wydarzenia, m.in. rokroczne obchody uroczystości 11 Listopada, działa klub sportowy KS Koszyce Koszyce Wielkie, o żółto-czarnych barwach i Ochotnicza Straż Pożarna. W 2011 roku otwarto Centrum Wsi. Na inwestycję złożyły się parking, park ze stawem, pomostami i altanami, kryty gontem drewniany przystanek autobusowy wykonany przez cieśli z okolic Zakopanego, odnowiona kapliczka św. Jana Nepomucena oraz wyjątkowa brama seklerska będąca podarunkiem od samorządu miejscowości Csikszentsimon. Została wykonana przez cieśli - Seklerów z historycznego Siedmiogrodu. Tego typu bram jest tylko kilka w Polsce – mogą się nimi pochwalić Tarnów, Nowy Sącz i właśnie – Koszyce Wielkie. Miejsce, na którym się znajduje zostało nazwane Placem Przyjaźni Polsko – Węgierskiej.

Przypomnijmy, dwa lata temu to Zawada zajęła pierwsze miejsce w konkursie Małopolska Wieś. Została ona uznana za najpiękniejsze miejsce w Małopolsce.

Łączna wysokość pomocy finansowej dla laureatów konkursu w 2021 roku wynosi 480 tys. zł. {Play}