125 tysięcy złotych na ten cel przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. To już kolejne wsparcie planowanej w Woli Rzędzińskiej II inwestycji. Jak informowaliśmy, pierwsza w gminie Tarnów tężnia solankowa otrzymała wcześniej dotację w wysokości miliona złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. - To nasz kolejny sukces w zakresie sięgania po środki zewnętrzne. Dzięki temu inwestycje powstają znacznie mniejszym kosztem. Mówiąc wprost – możemy ich wykonać więcej – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Plan zagospodarowywania centrów wsi, których ważnym elementem są tężnie solankowe, jest znacznie szerszy. Przypomnijmy, że taki projekt powstaje w Koszycach Wielkich. Będzie on gotowy do końca roku, jego koszt to 24 tysiące złotych. Na tej podstawie będzie przygotowywana cała inwestycja. - Budowa instalacji solankowej będzie mieć nie tylko walory estetyczne dla naszej miejscowości, lecz, przede wszystkim, zdrowotne – mówi sołtys Koszyc Wielkich, Stanisław Ptak. Tężnia ma powstać w rejonie ulicy Pocztowej, w miejscu obecnie jeszcze nieuporządkowanym. To teren gminny, który pełni rolę magazynu. Jest łatwo dostępny, dobrze skomunikowany, z zapleczem parkingowym.

Jest plan, aby instalację solankową zbudować także w Tarnowcu, gdzie tężnia będzie również jednym z elementów centrum wsi w sąsiedztwie Domu Kultury. Jest już prawomocne pozwolenie na budowę. W następnej kolejności instalacja powstanie w Koszycach Wielkich. Także na jej dofinansowanie, samorząd gminy Tarnów będzie pozyskiwał środki zewnętrzne.

Dodajmy, że w Woli Rzędzińskiej firma weszła już na plac budowy. {Play}