Smakołyki Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy i zabawy dla małych i dużych, mecz piłki nożnej: radiowcy kontra samorządowcy, a przede wszystkim znakomita muzyka folkowa – tak w ogromnym skrócie opisać można wydarzenie plenerowe, które odbyło się w minioną sobotę, 10 lipca, w Koszycach Małych. Radości gości nie było końca. - Bardzo tęskniliśmy za imprezami w gminie Tarnów. Przyzwyczailiśmy się, że wakacje spędzamy w taki właśnie sposób, a przez epidemię, bardzo długo ich nie było. Jesteśmy tu całą rodziną i jest nam super – mówi Pani Barbara. W wydarzeniu muzycznym w gminie Tarnów wzięli udział także mieszkańcy Tarnowa, całego regionu oraz turyści.

Mecz radiowcy kontra samorządowcy zakończył się wynikiem 8:4 dla reprezentacji gminy Tarnów. - Najważniejszy jest nie wynik, a dobra zabawa. To mecz koleżeński – mówi Maciej Aleksander z drużyny gminy Tarnów. - Dawno nie trenowaliśmy, ale bardzo sympatycznie było się spotkać na boisku. Można się było zrelaksować – dodaje Bartek Ziaja z zespołu RDN.

Podczas Etno Festu, czyli Festiwalu Śpiewu, Tańca i Smaku można było degustować smakołyki lokalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. - Mamy się czym pochwalić w tym zakresie, bo tradycje kulinarne w naszej gminie są bardzo bogate.  A, że tak jest najlepiej widać po zainteresowaniu poszczególnymi stoiskami wystawienniczymi – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Był też bigos, który cieszył się ogromną popularnością. Każdy, kto go degustował brał udział w losowaniu, w którym główną nagrodą był rower ufundowany przez wójta Grzegorza Kozioła.
Prezentowały się zarówno lokalne zespoły - Podkówka, Kuźnia u Kowala i Happy Day, a gwiazdą wieczoru była zakopiańska grupa – Zbóje.

ETNO FEST dofinansowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego organizację wzięło na siebie znane z różnorodnych imprez i wydarzeń – Centrum Kultury i Bibliotek. Festiwal ma na celu popularyzację wciąż żywych lecz zanikających zjawisk kultury ludowej. Jeszcze w te wakacje będą kolejne odsłony ETNO FEST. O szczegółach będziemy informować. {Play}