Gmina Tarnów otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyposażenie publicznych szkół podstawowych w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych. Kwota przyznanej dotacji wynosi ponad 73 tysiące złotych. Dzięki niej już wkrótce możliwy będzie zakup nowego sprzętu i pomocy naukowych dla czterech klasopracowni: biologicznej, chemicznej, geograficznej i fizycznej. W tym roku środki na zakup pomocy dydaktycznych zostały przyznane Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Porębie Radlnej.

- Nauka przedmiotów przyrodniczych w dużej mierze odbywa się podczas przeprowadzanych doświadczeń, do których konieczne są różnego rodzaju odczynniki, mikroskopy czy atlasy i mapy, dlatego zakup pomocy dydaktycznych z pewnością ułatwi pracę zarówno uczniom, jak i nauczycielom – mówi dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli, Daniel Beściak.

Program obejmuje szkoły, które do tej pory nie miały klas dotychczasowego gimnazjum, na terenie gminy Tarnów znajdowały się cztery takie placówki. W poprzednich latach wsparcie otrzymały:

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli Rzędzińskiej
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach