Pół godziny wystarczyło, by niektórzy stracili dorobek życia. W związku z trudną sytuacja pogodową w powiecie tarnowskim w minioną niedzielę - strażacy ochotnicy z gminy Tarnów pomagali usuwać zniszczenia. Do Nowej Jastrząbki w gminie Lisia Góra dysponowane były poszczególne jednostki z gminy Tarnów, m.in. OSP Jodłówka-Wałki, OSP Koszyce Wielkie, OSP Koszyce Małe, OSP Wola Rzędzińska, OSP Zbylitowska Góra, OSP Zgłobice i OSP Łękawka. Strażacy usuwali powalone drzewa oraz zabezpieczali zerwane dachy. - To była bardzo pracowita niedziela, a po niej pracowita noc – przyznaje prezes OSP Koszyce Małe, Zbigniew Gniewek. Akcję koordynowała na miejscu poseł do Parlamentu Europejskiego, Premier Beata Szydło.

Bilans nawałnicy pokazuje skalę działania. Siedemnaście zerwanych dachów, setki połamanych drzew, zerwane słupy energetyczne i podtopienia – taki jest obraz gminy Lisia Góra, którą najmocniej spustoszyła burza. Sporo mieszkańców zostało bez prądu. W sumie ze skutkami nawałnicy walczyło 240 strażaków z różnych jednostek.

Na szczęście nikt nie został ranny, choć jedna rodzina wymagała ewakuacji.- Staraliśmy się na bieżąco przykrywać naderwane dachy, aby domownicy mogli dalej tam mieszkać. Natomiast dom jednej rodziny nie nadaje się do zamieszkania, będzie musiała więc zostać przeniesiona do swojej rodziny – mówi zastępca wójta Lisiej Góry, Piotr Miotła. {Play}