W Rzepienniku Strzyżewskim, 17 czerwca odbył się Piknik z Produktem Polskim i Bitwą Regionów, podczas którego do kulinarnej rozgrywki stanęło blisko 16 kół z powiatu tarnowskiego w tym z Gminy Tarnów. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło posłów na Sejm RP, Anny Pieczarki i Józefy Szczurek-Żelazko, przedstawicieli władz samorządowych oraz przedstawicieli instytucji rolniczych.

Komisja Konkursowa, w której przewodniczył pan Jerzy Adam Radoń, Dyrektor Małopolskiego Oddziału ARiMR, miała trudne zadanie wyboru spośród smacznych potraw regionalnych. Po długich rozważaniach werdyktem Jury ogłoszono wyniki. Okazało się, że Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnów zdobyły dwa z trzech najważniejszych miejsc.

Pierwsze miejsce zajęło KGW "Kalina" w Łękawce za Mordonie z omastą. To smaczne danie zachwyciło jury swoim niepowtarzalnym smakiem i doskonałą prezentacją. Członkinie koła zostały docenione nie tylko za staranność i smak przygotowanych dań.

Na drugim miejscu znalazło się KGW w Lichwinie, które zaprezentowało udko z kaczki konfitowane, zachwycając Jury swoim smakiem.

Trzecie miejsce przypadło KGW "Marcinka" w Zawadzie, które przygotowało zupę ziemniaczaną z pokrzywą. To danie zachwyciło jury swoją prostotą, ale jednocześnie wyjątkowym smakiem i aromatem. Członkinie tego koła udowodniły, że potrawy regionalne mogą być zarówno smaczne, jak i zdrowe.

Sukces Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnów jest wynikiem ich zaangażowania, pasji do gotowania i tradycyjnych receptur. To one chronią i kultywują lokalne kulinarne dziedzictwo, przekazując je z pokolenia na pokolenie. Wydarzenia takie jak Piknik z Produktem Polskim i Bitwa Regionów nie tylko promują lokalną kuchnię, ale także integrują społeczność, umożliwiając wymianę doświadczeń i inspirując do twórczego gotowania. Koła Gospodyń Wiejskich odgrywają kluczową rolę w zachowaniu i rozwoju tradycji kulinarnej, a nagrody, które zdobywają, stanowią dowód na ich wysiłek i zaangażowanie.

Gratuluje Kołom Gospodyń Wiejskim zdobycia pierwszego i trzeciego miejsca podczas Pikniku z Produktem Polskim i Bitwy Regionów oraz trzyma kciuki za dalsze osiągnięcia w dalszym etapie. To doskonały przykład ich pasji, umiejętności i wkładu w promocję lokalnej kultury kulinarnej. – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}