Na temat inwestycji realizowanych przez gminny samorząd we współpracy oraz z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz kolejnych planów do realizacji, w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów, rozmawiali wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron z władzami gminy Tarnów - wójtem Grzegorzem Koziołem i zastępcą Sławomirem Wojtasikiem. -Była okazja do podziękowań za znakomitą współpracę z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie, wymiany doświadczeń na temat prowadzonych zadań oraz rozmowy o następnych, wspólnych przedsięwzięciach – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

-Cieszymy się, że władze województwa małopolskiego nie tylko spotykają się z nami w Krakowie, ale i wizytują nasz teren - na roboczo przyglądają się naszej pracy i temu co chcemy wykonać w najbliższej przyszłości. Liczymy, że kolejne projekty będą, jak dotąd, zyskiwać finansowe wsparcie Urzędu Marszałkowskiego – dodaje wójt.

Warto dodać, że nie ma praktycznie zadania, które nie byłoby realizowane dzięki dotacjom z tego źródła. Mowa m.in. o zagospodarowywaniu centrów wsi w tzw. tężnie solankowe, remontach zabytkowych cmentarzy wojennych, modernizacjach obiektów sportowych, w tym budowie nowego boiska przy Szkole Podstawowej w Zgłobicach, wsparciu w zakresie zakupów samochodów dla strażaków ochotników i wielu przedsięwzięciach kulturalnych.

Wicemarszałkowie przyznają, że tak dobra współpraca z gminą Tarnów trwa od pięciu lat, gdy pracę w zarządzie województwa rozpoczęła obecna poseł Anna Pieczarka. Nie kryją, że jest to osoba, dla której rozwój gminy Tarnów i całego regionu ma ogromne znaczenie. {Play}