W związku z sytuacją epidemiczną i wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz obowiązującą w gminie Tarnów strefą żółtą i wynikających z niej obostrzeń, jest decyzja o zamknięciu gminnych obiektów. Odwołane są także zajęcia z aerobiku, które były prowadzone w poszczególnych miejscowościach gminy Tarnów.

– Jesteśmy zobligowani do podjęcia takiej decyzji. Wynika ona bezpośrednio z rządowych wytycznych obowiązujących dla poszczególnych stref epidemicznych – mówi kierownik ds. sportu gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, Maciej Aleksander. Na terenie wszystkich obiektów, które zostają zamknięte do odwołania, pojawią się stosowne informacje.

Jak informowaliśmy, gminne biblioteki są także nieczynne dla odwiedzających. O tym przeczytacie tutaj:

http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/664-gminne-biblioteki-zamkniete-do-odwolania

Przypomnijmy, decyzją rządu, od soboty, 17 października, czerwoną strefą objęte zostaną 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich. W województwie małopolskim dotyczy to także miasta Tarnów. Powiat tarnowski, w tym gmina Tarnów, znajdują się w strefie żółtej. {Play}